"Ümid yeri" uşaq evində Novruz şənliyi təşkil olundu
"Ümid yeri" uşaq evində Novruz şənliyi təşkil olunduMərhəmət və həmrəylik nümayişi olaraq, RYTHM Fondu QNET əməkdaşları və müstəqil nümayəndələri ilə birgə 16 mart 2024-cü il tarixində Bakıda ÜMİD YERİ Uşaq Evində əlamətdar Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) tədbiri təşkil edib.
Sonxeber.az xəbər verir ki, bu təşəbbüs sadəcə olaraq xeyriyyə jesti deyil, bəşəriyyətin Novruz bayramı ərəfəsinə təsadüf edib. Bayram bayrama qarışıb. Baharın gəlişini, yeniliyi bildirən Novruz bayramının ruhu havaya hopduqca, bəxşişin, paylaşmanın mahiyyəti ÜMİD YERİ-ndə öz əks-sədasını tapıb.
Tədbir həm RYTHM Fondundan, həm də həvəsli iştirakçılardan gələn töhfələrlə yadda qalıb. Ən əhəmiyyətli ianələrdən biri də bir tona yaxın zəruri ərzaq ehtiyatının təmin edilməsi idi. Tədbirdə ərzaq məhsulları ilə yanaşı, Azərbaycanın mədəni irsi üçün zəruri olan materiallar da təqdim olunub. Qeyd edək ki, ÜMİD YERİ uşaqlarına xalçaçılıq sənəti öyrədilir. Xalçaçılıq üçün nəzərdə tutulmuş təxminən 50 kiloqram rəngli ip hədiyyə edilib. Bu töhfə yerli sənətkarlığı dəstəkləməklə bərabər, həm də zəngin xalçaçılıq sənətini qorumuş oldu.
Tədbirin vaxtının Novruz bayramı ərəfəsinə təsadüf etməsi tədbirin əhəmiyyətini daha da artırıb. Novruzun simvolik ayinləri və adət-ənənələri ilə dirçəliş, həmrəylik və ümid dəyərlərini təcəssüm etdirir. KSM təşəbbüsünü bu xoş hadisə ilə uyğunlaşdırmaqla, RYTHM Fondu və onun tərəfdaşları təkcə maddi resursları paylaşmadı, həm də sevinc, nikbinlik və inklüzivlik mesajı verdi.
Maddi ianələrdən əlavə, tədbir birlik hissini gücləndirdi. QNET işçiləri və Müstəqil nümayəndələr də daxil olmaqla iştirakçılar, ÜMİD YERİ sakinləri ilə həqiqi əlaqələri gücləndirərək, sadəcə xeyriyyəçilikdən kənar fəaliyyətlərlə məşğul olurdular. Söhbətlər, təbəssümlər və paylaşılan anlar vasitəsilə maneələr aradan qaldırıldı, empatiya və anlaşma bağları möhkəmləndi.
RYTHM Fondunun KSM Novruz 2024 tədbiri kollektiv fəaliyyətin və mərhəmətin dəyişdirici gücünün sübutudur. Tez-tez problemlər və fikir ayrılıqları ilə yadda qalan dünyada bu kimi təşəbbüslər ümumi insanlığımızı və kiçik xeyirxahlıqların dərin təsirini xatırladan ümid işığı kimi xidmət edir.
ÜMİD YERİ Uşaq Evində gülüş və minnətdarlıq sədaları davam etdikcə, bu tədbirin mirası davam edir – sərhədləri aşan və hamımızı daha parlaq, daha əhatəli gələcəyə doğru yolda birləşdirən davamlı səxavət və xoş niyyət ruhunun sübutudur.
QNET haqqında:
QNET qlobal həyat tərzi və sağlamlıq şirkəti olmaqla, insanlara öz sağlamlıqlarına, rifahına və həyat tərzinə nəzarət etməyə imkan verən unikal məhsulları tanıtmaq üçün birbaşa satış biznes modelindən istifadə edir.
1998-ci ildən QNET-in innovativ məhsulları və e-ticarətə əsaslanan biznes modeli RHYTHM – Bəşəriyyətə Yardım Etmək Ayağa Qalx missiyası ilə idarə olunan məmnun müştərilər və mikro sahibkarlardan ibarət qlobal icmanın yaradılmasına kömək etmişdir. QNET-in təklif etdiyi məşhur məhsul brendləri arasında Bernhard H. Mayer lüks saatlar və zərgərlik məmulatları, "HomePure" evə qulluq məhsulları, "Amezcua Wellness" çeşidi, "Physio Radiance" özünə qulluq seriyası və QVI markalı tətil paketləri var. QNET yüksək sənaye standartlarını qürurla nümayiş etdirir və dünya üzrə çoxsaylı Birbaşa Satış Assosiasiyalarının üzvüdür. Onun bir sıra qlobal idman sponsorluqlarında fəal iştirakı, o cümlədən "Mançester Siti" Futbol Klubunun (MCFC) və Afrika Futbol Konfederasiyasının (CAF) rəsmi birbaşa satış partnyorluğu, şirkətin mükəmməlliyə sadiqliyini vurğulayır.
www.qnet.net saytına daxil olaraq QNET ilə yeni imkanlar dünyasını kəşf edin.