"10 ildən sonra biz tamamilə yeni bir Azərbaycanı görəcəyik" - DEPUTAT
"Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycanda islahatların aparıılması davamlı xarakter daşıyır".
Deputat qeyd edib ki, belə ki, 2018-ci ildən həyata keçirilməsinə başlanmış islahatlar hakimiyyətin bütün qollarılnı əhatə etməklə daha da dərinləşmişdir:
"İslahatların keçirilməsi ölkənin inkişafını sürətləndirir. Həyata keçirilmiş islahtlar qanunvericilik bazasının müasirləşməsinə, iqtisadiyyatın şəfaflaşmasına və vətəndaşların rahat yaşamasının təmin olunmasına xidmət edir. Ölkəmizdə keçirilmiş növbədənkənar seçkilərdən sonra da qədəmlərmizi qoyduğumuz yeni dövürdə də islahatların davam etdirləcəyi reallıqdır. Bu, hansı sahələri əhatə edəcəkdir, hansı qurumlar birləşdiriləcək və yeni hansı qurumların yardılacağı məsələləri dövlət başçısının səlahiyyətindəndir. Prezident ilham Əliyevin uzaqgörənliyi və zamanı qabaqlaya bilmək bacarığı Azərbaycanı qalib və güclü ölkəyə çevirmişdir. Bundan sonra da dövlət başçımızın rəhbərliyi altımnda ölkəmiz böyük bir uğurlu yol keçəcəkdir. Bu gün isə bu yolun başlanğıcındayıq. 5-10 ildən sonra biz tamamilə yeni bir Azərbaycanı görəcəyik. Yeni Azərbaycan işğaldan azad olunmuş ərazilərin ölkə iqtisadiyyatına reinteqrasiya olunmuş, keçmiş məcburi köçkünlərin öz doğma yurdlarına qayıtmış, dünyada daha nüfuzu artmış və qonşu ölkələrlə daha çox əməkdaşlıq edən güclü olacaqdır. Yeni Azərbaycan hər bir vətəndaşının firavan yaşayışını təmin etmiş ölkə olacaqdır. Bu baxımdan islahatların davam etdirlməsi qaçılmazdır".