Nazirlikdə daha bir müəmmalı tender – Milyonlarla vəsait hara gedir?
Nazirlikdə daha bir müəmmalı tender – Milyonlarla vəsait hara gedir?Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi "Excellent Trade" QSC (VÖEN – 2906487651) ilə satınalma müqaviləsi imzalayıb.
Yeniavaz.com xəbər verir ki, bir mənbədən satınalma metodu əsasında imzalanan müqaviləyə görə "Excellent Trade" QSC Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin sifarişi ilə hökümətlərarası iclasların keçirilməsini təşkil edəcək və qarşılığında 28 min 652 manat 70 qəpik alacaq.
Qanunun tələblərindən də göründüyü kimi, hökümətlərarası iclasların keçirilməsi məxfi məlumat hesab oluna bilməz. Bu səbəbdən də, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin satınalma prosesini bu şəkildə keçirməsi başa düşülən deyil. Üstəlik müqavilənin hansı səbəbdən bir mənbədən satınalma metodu ilə imzalandığı da aydın deyil.
Qeyd edək ki, nazirliyin satınalma müqaviləsi imzaladığı "Excellent Trade" QSC 17 noyabr 2021-ci il tarixində Sumqayıt şəhəri, Məh. 5, ev 11/18, m. 7 ünvanında dövlət qeydiyyatına alınıb. MMC kimi qeydiyyata alınan "Excellent Trade"in nizamnamə kapitalı 10 manat, qanuni təmsilçisi Həsənov Vüsal Şahbaz oğlu olub. Daha sonra "Excellent Trade" təşkilatı hüquqi formasını dəyişərək QSC-yə çevrilib. Nizamnamə kapitalı 2010 manata artırılıb, qanuni təmsilçisi isə Ələskərov Kamal Ələskər oğlu olub.
Onu da bildirək ki, "Excellent Trade" QSC qeydiyyatdan keçdikdən qısa müddət sonra Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tender müsabiqələrində qalib olmağa başlayıb.
Rəsmi internet saytı belə olmayan QSC nazirliyin keçirdiyi milyonlarla manat dəyərindəki tenderlərdə qalib olub.
Bu günə kimi Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin və nazirliyə bağlı olan qurumların keçirdiyi tenderlərdə "Excellent Trade" QSC-nin qalib olduğu müsabiqələrin siyahısı belədir: