"Paşinyanın son addımları bir daha təsdiq etdi ki, havadarlarının dəstəyinə arxalanaraq təxribata hazırlaşır" - DEPUTAT
Son vaxtlar Ermənistan tərəfi şərti sərhəddə təxribatları genişləndirib. Daha dünən Laçın və Kəlbəcər istiqamətində mövqelərimiz atəşə tutuldu. Brüsseldə keçirilən görüşü, regionda vəziyyətdə gərginləşdirmək məqsədilə təxribatlara cəhd və Azərbaycanı bu oyunun içinə çəkmək cəhdləri Ermənistanın əsl üzünü ortaya qoyur. Təxribatların genişləndiriləsi və sülh müqaviləsinin dala dirənməsi nə ilə nəticələnəcək?
Bununla bağlı Sonxeber.az-a danışan Müşfiq Cəfərov bildirib ki, dünən Ermənistan növbəti dəfə mövqelərimizi atəşə tutulub.
"Nikol Paşinyanın son addımları bir daha təsdiq etdi ki, Ermənistan sülh istəmir və havadarlarının dəstəyinə arxalanaraq təxribata hazılaşır. Təəssüf ki, regionda vəziyyət mənfiyə doğru gedir. Bu da əsasən Ermənistanın Azərbaycana qarşı davamlı yürütdüyü revonşist siyasətə görə baş verir. Artıq son günlər şərti sərhəddə Ermənistanın atəşkəsi pozması müntəzəm xarakter daşıyırdı. Ermənistan silahlı qüvvələrinin aktivliyi regionda sabitliyi pozmağa yönəlib. Görünür, bu tək erməni rəhbərliyinin yox, müttəfiqlərinin də arzusuyla baş tutur. Düşünürəm ki, görüşləri müsbət dinamikasını saxlamaq və da¬nışıqlar masası arxasında bu problemin həlli vaqcibdir. Bütün regiona fayda gətirəcək nəticələrə nail olmaq vacibdir".