"Məlhəm"lə bağlı məhkəmə iddiası - Maddi ziyan tələb edilir
"Məlhəm"lə bağlı məhkəmə iddiası - Maddi ziyan tələb edilir"Məlhəm Beynəlxalq Hospital" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətindən (MMC) maddi ziyan tələb edilir.
Qaynarinfo-nun məlumatına görə, klinikana barəsində Nəbiyeva Günay Mirsahib qızı məhkəməyə müraciət edib.
Günay Nəbiyeva məhkəmədə "Mülki hüquq pozuntularından (deliktlərdən) əmələ gələn öhdəliklər üzrə mübahisələr - maddi ziyanın və mənəvi zərərin ödənilməsi" üzrə iddia qaldırıb.
Qeyd edək ki, nizamnamə kapitalı 51.484.225 manat olan, əvvəl adı "Davinci İnternatıonal Hospıtal" MMC olan və dövlət qeydiyyatından "Məlhəm Beynəlxalq Hospital" MMC kimi keçən klinikanın qanuni təmsilçisi Süleymanova Aytən Rövşən qızıdır.
Bu ilin fevral ayında "Məlhəm Beynəlxalq Hospital" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti (MMC) barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 215.4-cü maddəsi ilə irəli protokol yazılıb. Bu maddəyə əsasən, qanunvericiliyə uyğun olaraq sertifikasiyadan keçməyən şəxslərin (işçilərin) praktik tibb və əczaçılıq fəaliyyətinə buraxılmasına görə vəzifəli şəxslər 800 manatdan 1000 manatadək, hüquqi şəxslər 6000 manatdan 8000 manatadək məbləğdə cərimə edilir.