Sabirabad xəstəxanasında Sevinc Hüseynova "rüzgarı" - Yeni direktor səhiyyəni nüfuzdan salanlardan niyə qurtulmur?
Sabirabad xəstəxanasında Sevinc Hüseynova "rüzgarı" - Yeni direktor səhiyyəni nüfuzdan salanlardan niyə qurtulmur?Ölkə səhiyyəsində son illər aparılan islahatlar nəticəsində xeyli irəlləyişlər olsada, bu hələki tibb sahəsini tam əhatə eləməyib. Bir çox xəstəxana və tibb məntəqlərində hələdə hələdə rüşvət, xəstələrə baxımsızlıq və sair problemlər qalmaqdadır.
Belə problemli qurumlardan biri də uzun müddətdir ki, ölkə mətbuatının gündəmindən düşməyən Sabirabad Sabirabad rayon Mərkəzi Xəstəxanasıdır. Bir müddət öncə Sabirabad rayon Mərkəzi Xəstəxanasına yeni direktor təyinatı baş verdi. Belə ki, adı müxtəlif növ korrupsiyada və qurumu idarə edə bilməməkdə hallanan Ənvər Lumanov vəzifəsindən çıxarıldı və yerinə tibb üzrə fəlsəfə doktoru Həsən Hüseynov təyin edildi. Ancaq Həsən Hüseynovun Sabirabad xəstəxanasına direktor təyin edilməsindən sonra da adı çəkilən qurumda yenə problemlər qalmaqda davam edir.
AzFakt.com-a daxil olan məlumata görə Sabirabad xəstəxanasında yeni direktor yenə də köhnə "komanda"üzvüləri ilə işləməkdə davam edir. Belə ki, xəstəxananın uşaq doğum şöbəsinin baş tibb bacısı Sevinc Hüseynova Həsən Hüseynovun ən yaxın adamı olmaqla bərabər, həmdə keçmişdə olduğu yenə də qurumu qeyri - rəsmi idarə edir. Baş tibb bacısı vəzifəsinidə üstələyən Sevinc Hüseynova direktor və baş həkimdən sonra xəstəxanada üçüncü şəxs olduğu bildirilir.
Məlumat mənbəmiz qeyd edir ki, idarəçiliyin Sevinc Hüseynova verilməsi yeni direktor Həsən Hüseynovada sərf edir. Çünki baş tibb bacısı özünün sərt və kobud xasiyyəti ilə xəstəxanada nizam intizam yaradır. Ancaq getdikcə güclənən və direktoruda "ovucuna" alan Sevinc Hüseynovanın tibbi personala yuxarıdan aşağı baxması, hətta onları təhqir eləməkdən belə çəkinməməsi o anlama gəlir ki, Sevinc Hüseynova keçmiş xələfi Lalə Dadaşovanın etdiklərindən nəticə çıxartmayıb. Bu o, Lalə Dadaşova idi ki, Sevinc Hüseynovanın bütün iplərini əlinə alaraq, tərpənməyə qoymurdu...
Qarşı tərəfin mövqeyini dərc etməyə hazırıq.(Xalqxeber.az)