Bakıda bu evlərin qiyməti UCUZLAŞIB - VİDEO
Bakıda bu evlərin qiyməti UCUZLAŞIB - VİDEOElan saytlarında qiyməti 500 min manat civarında olan evlər görmək mümkündür.
Ekspertlər deyirlər ki, fərdi yaşayış evlərinin, bağ evlərinin yüksək qiymətlərə təklif olunmasına səbəb adətən həm tikintisində istifadə olunan materiallar, həm də yerləşdiyi ərazi olur.
Belə qiymətləri xüsusilə dənizə yaxın yerləşən villalarda görmək mümkündür ki, bu da qiymətlərin mövsümi olaraq dəyişməsinə səbəb olur.
Əmlak eksperti Ramil Osmanlı "Xəzər Xəbər"ə bildirib ki, sözügdən əmlak növü yayda sahiblərinə daha çox gəlir gətirdiyindən qiymətləri də 50 min manata yaxın artır. Hətta əmlakın dəyərinə görə bu rəqəm daha çox ola bilir.
O qeyd edib ki, dənizə yaxın olmasa da, şəhərin mərkəzi küçələrində də kifayət qədər böyük qiymətə təklif olunan fərdi yaşayış evləri var. Lakin fantastik görünsə də, onların qiyməti ötən dövrlə müqayisədə indi daha ucuz təklif olunur.
Ekspert əlavə edib ki, qiymət artımının olduğu dönəmdə sahibləri bahalı əmlaklarını sata bilmədiklərindən indi nisbətən aşağı məbləğə təklif edirlər. Ümumilikdə isə əmlak bazarında qiymətlər son 2 aydır stabil olaraq qalıb.