Taksi sürücüsü sükan arxasında yatdı: BDYPİ müraciət yaydı - VİDEO
Taksi sürücüsü sükan arxasında yatdı: BDYPİ müraciət yaydı - VİDEOBaş Dövlət Yol Polisi İdarəsi yuxulu və yorğun sürücülərə müraciət edib.
BAKU.WS müraciəti təqdim edir:
"Taksi fəaliyyəti gəlir əldə etməkdən öncə xidmətdir. Təhlillər göstərir ki, sürücülərin yuxulu və ya yorğun halda sükan arxasında əyləşməsi ağırlıq dərəcəsi yüksək olan yol-nəqliyyat hadisələrinin baş verməsinə real zəmin yaradır.
Son günlər, xüsusilə taksi fəaliyyəti göstərən sürücülər arasında günün işıqlı vaxtının uzanmasını fürsət bilərək istirahət etmədən, yuxulu və ya yorğun halda uzun müddət fasiləsiz avtomobil idarə edən şəxslərə daha çox rast gəlinir ki, bu da təhlükəsizlik baxımından yolverilməzdir.
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi bir daha sürücülərə, ələlxüsus taksi fəaliyyəti göstərən fiziki və hüquqi şəxslərə müraciət edərək onları yorğun, yuxusuz halda sükan arxasına əyləşməməyə, yol hərəkəti qaydalarına, iş və istirahət rejiminə ciddi əməl etməyə çağırır", - deyə BDYPİ-dən bildirilib.