Sosial şəbəkələrin Azərbaycan seqmentində Ermənistan vətəndaşı olmaq təklif olunur - TƏXRİBAT
Təxribat törətmək, Azərbaycana qarşı qarayaxma kampaniyaları aparmaq ermənilərin xislətində var. Onlar indi bu əməllərini sosial şəbəkələr üzərindən həyata keçirirlər. Azərbaycan seqmentində şəxslərə Ermənistan vətəndaşlığını qəbul etmək təklif olunur.
Sonxeber.az xəbər verir "ARB Xəbər" paytaxt sakinləri arasında sorğu keçirib. Keçirilən sorğu əsasında aydın olur ki, bu tip elanlar ilə qarşılaşan insanların sayı az deyil. Sözügedən paylaşımlarda qeyd edirlər ki, qısa zamanda Ermənistan vətəndaşı olmaq imkanınız var. Hətta vətəndaşlığı ala bilmək üçün hər cür köməklik göstərəcəklərini deyirlər. İnsanları rahat, təhlükəsiz gələcək vədi verərək ələ almağa çalışırlar:
"Ölkə vətəndaşlığını qısa və rahat yolla təklif edirsə, bu onu göstərir ki, həmin ölkədə çox ciddi demoqrafik problem var. BMT-nin müvafiq təsisatlarının hesablamalarına görə, 2050-ci ilə qədər Ermənistan əhalisinin yarısı ölkəni tərk edəcək. Görünür narahatlıqlar bu tip elanların dövriyyəyə buraxılmasını şərtləndirən əsas amillərdəndir. Bu və ya digər ölkələrin əhalisinə müraciət edir ki, siz sanksiyalardan yayınmaq üçün Ermənistan vətəndaşlığını qısa yol ilə əldə edə bilərsiniz. Bu həmdə Ermənistanın konstitusion əsasları üçün çox ciddi laqeydsizlikdir".
Mütəxəssislər deyirlər ki, təkcə Ermənistan deyil, digər dövlətlərdə sosial şəbəkələr vasitəsilə vətəndaşlığın verilməsi üçün çağırış edirlər. Belə təkliflərin altında isə müxtəlif səbəblər var.
Ətraflı "Arb Xəbər"in süjetində: