Xəstəxana direktoru əmək qanunvericiliyini pozdu, cərimə edildi, narazı qaldı
Xəstəxana direktoru əmək qanunvericiliyini pozdu, cərimə edildi, narazı qaldıAstara Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının direktoru Oktay Əmənullayev cərimələnib.
Qaynarinfo xəbər verir ki, direktoru Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidməti İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 192.6-cı maadəsi ilə cərimələyib.
Bu maddə işçinin əmək müqaviləsinə əmək qanunvericiliyinin tələbləri pozularaq xitam verilməsi ilə bağlıdır. Belə başa düşülür ki, Oktay Əmənullayev əmək qanunvericliyini pozub. 192.6-cı maddədə vəzifəli şəxslərin 1500 manatdan 2000 manatadək məbləğdə cərimə edilir.
Oktay Əmənullayev dövlət xidmətinin qərarı ilə razılaşmayaraq məhkəməyə müraciət edib. Onun şikayətinə Astara Rayon Məhkəməsində baxılacaq. Martın 27-nə iş üzrə məhkəmə baxış iclası təyin edilib. İclas hakim İlqar Məmmədovun sədrliyi ilə keçiriləcək.
Oktay Əmənullayev 2020-ci ilin martında Astara Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına rəhbərlik edir.