Qiymət artıb, alıcılar isə AZALIB - VİDEO
Qızıl bazarında vəziyyət ürək açan deyil. Əvvəlki aylar ilə müqayisədə qiymətlər bahalaşıb.
Sonxeber.az xəbər verir ki, satıcılar məsələ ilə bağlı "Arb Xəbər"ə danışıb. Onlar kəskin artımın səbəbini zinət əşyalarını baha qiymətə almaları ilə əlaqələndirirlər:
"Biz əvvəl qızılı 115 manata qədər olan qiymətə satırdıq. İndi isə 750 əyarın qiyməti 130-135 manatadır. 585 əyar qızıl dəyəridə dəyişib. O vaxtı bu əyarda olan qızılı 90-95 manata satırdıqsa, indi isə 100-105, hətta brend mallar var ki, qiyməti 110 manata qədərdir. Qiymət artımı alıcıların biraz azalmasına səbəb olub. Əslində ümumi bazarı nəzərə alsaq daha çox azalma var. Amma düşünürük ki, orucluq bitsin və alıcıların sayıda artar".
Mağazalarda məhsullar ilə maraqlananlar artıq olduqca azdır. Maraqlanan alıcılar isə qiymətlərdən gileylənirlər:
"Vəziyyət çox pisdir və qane etmir. Qızılın qiyməti günü-gündən bahalaşır. Həm sahibkarlara həm də alıcılar üçün bu çox çətindir. Heç kimə sərf etmir. Amma məcburuq ki, bu qiymətlər ilə razılaşaq ".