Mübahisəli ərazilərin delimitasiyası təxirə SALINIR? - AÇIQLAMA
Mübahisəli ərazilərin delimitasiyası təxirə SALINIR? - AÇIQLAMAXəbər verdiyimiz kimi, Ermənistan parlamentinin müdafiə və milli təhlükəsizlik komissiyasının rəhbəri Andranik Köçəryan sərhədlərin delimitasiyasından danışıb. Bildirib ki, proseslər mübahisəli ərazilərə çatanda delimitasiya məsələsi ilə bağlı daışıqlar başlayacaq. Köçəryan eyni zamanda mübahisəli ərazilərin delimitasiya prosesindən müvəqqəti olaraq yan keçilməsinin mümkün olduğunu deyib. Bəs həmin ərazilərin delimitasiya prosesi təxirə salına bilər?
"Yəni faktiki olaraq, hansı ərazilərdə mübahisə varsa onu gələcəkdə delimitasiya edə bilərik. Bu tip açıqlamalar ilə Ermənistanı sakitləşdirməyə çalışırlar. Yəni biz hal-hazırda mübahisəli ərazilərdə güzəşt etməyəcəyik. Düşünürəm ki, bu daha çox Azərbaycana deyil, Ermənistanın daxilinə hesablanmış bir çıxışdır. Ona görə də bunun Azərbaycan və Ermənistan münasibətlərinə təsir edəcəyini düşünmürəm. Hansı xəritələr ilə sərhədlərin müəyyənləşdirilməsi məsələsini onlar gələcəyə buraxıb. Yəni uzun sözün qısası bu məsələni gələcəkdə mütəxəsislər özü delimitasiya prosesində həll edəcəklər. İndi Ermənistan ictimai bununla bağlı dəqiq informasiya vermir".