Bələdiyyələr öz işini GÖRƏ BİLMİR: Niyə LƏĞV OLUNMUR?
Bələdiyyələr öz işini GÖRƏ BİLMİR: Niyə LƏĞV OLUNMUR?Bu gün Azərbaycanda bələdiyyələr ilə bağlı vətəndaşlar tərəfindən ciddi narazılıqlar var. Belə yerli özünüidarəetmə orqanı kimi özünü doğrultmadı. Rayon bələdiyyələri hətta vətəndaşların problemlərini belə həll etmir yaxud maraqlanmır. Bu yaxınlarda bələdiyyələrin sayının endirilməsi ilə bağlı xəbərlər yayıldı. Digər tərəfdən isə Azərbaycanda bələdiyyələrin ləğv edilməsi hələ də gündəmdə olaraq qalır. Çünki bu qurum tam olaraq özünü doğrultmadı və icra hakimiyyətlərinin sözlərinə əməl edən bir quruma çevrildi. Bu baxımdan bələdiyyə islahatları və strukturunun dəyişdirilməsi uzunmüddətdir gündəmdədir. Amma burada məsələ təkcə bələdiyyələrin ləğv edilməsindən yaxud artan şikayətlərdən getmir. Bələdiyyələr ilə bağlı daha böyük problemlər var.