"Zoopark"a qarşı məhkəmə başladı
"Zoopark"a qarşı məhkəmə başladıBakı Kommersiya Məhkəməsində "Master-Ofis" MMC-nin Bakı Şəhər Heyvanat Parkına ("Zoopark") qarşı iddiası üzrə məhkəmə iclası başlayıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Nərmin Əhmədovanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə tərəflərin sənədləri dəqiqləşdirilib.
Məhkəmənin növbəti iclası dekabrın 12-nə təyin edilib.
Qeyd: "Master-Ofis" MMC-nin Bakı Şəhər Heyvanat Parkını məhkəməyə verərək maddi ziyanın ödənilməsi barədə tələb irəli sürüb.
Xatırlatma: Mətbuatda yayılan məlumata əsasən, "Master-Ofis" MMC-nin adı daha əvvəl Neftçala Rayon İcra Hakimiyyətinin həbsdə olan sabiq başçısı İsmayıl Vəliyevin məhkəmə prosesində keçib.
2015-ci ilin fevral ayında təsis olunan şirkətin hüquqi ünvanı da Neftçala şəhərində yerləşir. Nizamnamə kapitalı 50 manat olan MMC-nin qanuni təmsilçisi Bağırov Mirzə Zakir oğludur.
Bu şirkət daha əvvəl Samur-Yalama Milli Parkında daşına bilən evlərin tikilməsi və quraşdırılması işlərini həyata keçirib.
Şirkətin Heyvanat Parkında hansı işləri gördüyü və hansı səbəbdən ziyana düşməsiylə bağlı məlumat verilməyib.