Zəngəzur dəhlizi Azərbaycanın istədiyi şərtlər daxilində açılmalıdır! - AÇIQLAMA
Zəngəzur dəhlizi Azərbaycanın istədiyi şərtlər daxilində açılmalıdır! - AÇIQLAMA"2020-ci ilin noyabrında imzalanan üçtərəfli bəyanata əsasən hüquqi olaraq belə bir məsuliyyəti öz üzərində goturmusdu. Söz verdi ki, Zəngəzur dəhlizi ilə bağlı heç maneə törətməyəcək və açılmasına kömək edəcəkdir. Lakin Ermənistan hakimiyyətinin ikiüzlü siyasəti ucbatından illərdir ki, bu proses uzanır. Ermənistan hər vəclə yeri gələndə İranı, ABŞ-ni, Fransanı və digər ölkələri bu prosesə daxil edərək Zəngəzur dəhlizinin açılmaması üçün bir avantürist siyasət həyata keçirir. Lakin bunu nəzərə almaq lazımdır ki, Ermənistanın yeritdiyi bu cür siyasət hər dəfə iflasa uğramışdır. Nə Fransa Cənubi Qafqazda, nə dəki ABŞ-dəki ermənipərəst lobbi Azərbaycana diqtə edəcək gücdədir. Çünki Azərbaycan bu gün iqtisadi inkişafına, ordusunun gücünə, güclü xarici siyasətinə görə bölgənin lider ölkəsidir. Ona görə də Ermənistan hökuməti anlamalıdır ki, 2020-ci ilin noyabrında verdiyi sözü artıq yerinə yetirməlidir".