Azərbaycanlılar qızıl mağazasını qarət etdi - FOTO
Azərbaycanlılar qızıl mağazasını qarət etdi - FOTORusiyanın Moskva vilayətinin Fryazino şəhərində azərbaycanlılar zərgərlik mağazasını qarət ediblər. Oğurluq zamanı qara maskadan istifadə etsələr də, onları tapmaq çətin olmayıb.
Sonxeber.az lent.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Rusiya mediasına məlumat yayıb. Bildirilib ki, saxlanılanlar 2 azərbaycanlı miqrantdır.
Daxili İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi İrina Volkun sözlərinə görə, hadisə Mira prospektində yerləşən mağazada baş verib.
Azərbaycanlılar hadisə yerinə maşınla gəliblər. İkisi soyğunçuluğa gedib, qalanları onları gözləyiblər. Nəticədə onlar 150 zinət əşyasını ələ keçiriblər.
Oğrular mağaza işçilərinə toxunmayıblar. Azərbaycanlılar çantaya qızıl-zinət əşyaları atarkən işçilər kassada dayanıblar. Kişilər mağazadan çıxandan sonra qızlar polisə müraciət ediblər.
Qəribədir ki, soyğunçuların maska taxmasına və hamısının qara geyinməsinə baxmayaraq, artıq iki şübhəli şəxs saxlanılıb. Baxış zamanı, gözlənildiyi kimi, azərbaycanlının üzərindən oğurlanmış qızıl-zinət əşyalarına aid birliklər aşkar edilib. Miqrantların qızıl-zinət əşyaları nə etdikləri hələ də aydınlaşdırılır.
Onların barəsində Rusiya Cinayət Məcəlləsinin 161-ci maddəsilə (quldurluq) cinayət işi başlanıb. Məhkəmə qərar verənə qədər miqrantlar istintaq təcridxanasında saxlanılacaq.
Məlum olub ki, saxlanılan hər iki şəxs əvvəllər məhkum olunub. Azərbaycanlı miqrantların şübhəli bilindiyi maddə 7 ilə qədər həbs cəzasını nəzərdə tutur.
Azərbaycanlılar qızıl mağazasını qarət etdi - FOTOAzərbaycanlılar qızıl mağazasını qarət etdi - FOTOAzərbaycanlılar qızıl mağazasını qarət etdi - FOTO