"Mina terroru ümumilikdə erməni terrorizminin əsas göstəricilərindən biridir" - DEPUTAT
"Ermənistanın mina terroru nəticəsində Azərbaycan minalarla çirkləndirilmiş ölkələr sırasında ön sıralardadır. 1991-ci ildən bu günə qədər 4 minə yaxın Azərbaycan vətəndaşı mina terrorunun qurbanı olub. Bununla Ermənistan 1999-cu il Ottava Konvensiyasının piyada əleyhinə minaların istifadə edilməsini, istehsalını, yığılmasını və ötürülməsini qadağan edən bəndlərini, "Müharibə qurbanlarının müdafiəsi haqqında" 1949-cu il 12 avqust tarixli Cenevrə konvensiyalarını, 10 oktyabr 1980-ci il "Hədsiz zərərli sayıla bilən və ya seçimsiz nəticələrə malik ola bilən müəyyən adi silah növlərinin istifadəsinə qoyulan qadağalar və ya məhdudiyyətlər haqqında" Konvensiyanın ikinci protokolunun tələblərini kobud şəkildə pozub. Beynəlxalq konvensiyalara görə piyada əleyhinə minaların tətbiq olunması qəti qadağandır və bu, cinayət hesab edilir. Şübhəsiz ki, Ermənistan dünya tarixində XXI əsrin mina terrorunun memarı kimi qalacaq".