Son hadisələrdən sonra "TikTok" Azərbaycan birdəfəlik BAĞLANIR? - CAVAB
Cəmiyyətdə bir çox insan "TikTok" sosial şəbəkəsinin mənəvi dəyərlər üçün zərərli olduğunu bildirir. Onlar bu sosial şəbəkənin bağlanılmasının tərəfdarıdır. "TikTok"un Azərbaycanda qadağan olunması tez-tez gündəmə gəlir. Bəs "TikTok" ölkə ərazisində qadağan olunmalıdır?
Məsələ ilə bağlı sosioloq Mail Qurbanov Sonxeber.az-a açıqlama verib.
O bildirib ki, "TikTok"da etikadan kənar, aqressiya yaradan və təbliğ edən şəxslər hüquq mühafizə orqanları tərəfindən cəzalandırılmalıdır:
""TikTok" sosial şəbəkəsində hansısa birdəfəlik senzuranın tərəfdarı deyiləm. "TikTok" birdəfəlik bağlanmamalıdır. Amma "TikTok"a nəzarət olunmalıdır. Bu sosial platformada etikadan kənar, aqressiyanı yaradan və təbliğ edən şəxslər hüquq mühafizə orqanları tərəfindən cəzalandırılmalıdır. Bu halda "TikTok" istifadəçiləri dərs alar. Yoxsa "TikTok" istifadəçiləri özbaşına buraxıblar, kim nə istəyir edir. Bu zaman mənfi hallar baş verir".