Elm və Təhsil Nazirliyi tender keçirmədən bu şirkətə 3,4 milyon ayıracaq
Elm və Təhsil Nazirliyi tender keçirmədən bu şirkətə 3,4 milyon ayıracaqElm və Təhsil Nazirliyi "Edumedia-Azərbaycan" MMC (VÖEN - 1401897631) ilə 3 satınalma müqaviləsi imzalayıb.
Yeniavaz.com xəbər verir ki, bir mənbədən satınalma metodu əsasında imzalanan müqavilələrin ümumi dəyəri 3 milyon 390 min manat olub.
Elm və Təhsil Nazirliyi "Yeni dərslik və metodik vəsaitlərin hazırlanması" üçün 1 milyon 720 min manat, "Peşə təhsili üzrə dərsliklərin hazırlanması" üçün 1 milyon 60 min manat, "Cambridge University Press" nəşriyyatının 5-ci və 6-cı siniflər üçün "Game Changer" adlı ingilis dili dərsliyi və müəllim vəsaitinin qeyri-müstəsna istifadə hüquqlarının alınması" üçün isə 610 min manat ödəniləcək.
Məlumat üçün bildirək ki, "Edumedia-Azərbaycan" MMC 13 yanvar 2011-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınıb. Nizamnamə kapitalı 60 manat olan MMC Nəsimi rayonu, 20 Yanvar, ev 19B, m. 29 ünvanında yerləşir. MMC-nin qanuni təmsilçisi Abasov Orxan Rafiz oğludur.