2 ay şarj saxlayan yeni telefon təqdim edildi - VİDEO
2 ay şarj saxlayan yeni telefon təqdim edildi - VİDEOMüasir smartfon bazarının əsas problemlərindən biri mövcud modellərin yaxşı şarj saxlamaması, batareyanın zəif olmasıdır. Bununla belə, kiçik istehsalçıların bəzən maraqlı telefonları olur.
Sonxeber.az Lent.az-a istinadən xəbər verir ki, bunlardan biri Çinin "Unihertz" şirkətinin istehsal etdiyi "Tank 3" smartfonudur.
Bu, bazarda olan cihazların böyük əksəriyyətində olmayan bir çox funksiyaya malik super avtonom və möhkəm cihazdır. Birincisi, cihazın 23,800 mAh batareyası var. İstehsalçı bununla da istifadəçiyə 1800 saat gözləmə müddəti, 18 saat danışıq vaxtı və 38 saat oyun vəd edir. Üstəlik, smartfonun özü "powerbank" rejimində istifadə edilə bilər.
İkincisi, smartfonda daxili gecəgörmə kamerası, 40 m lazer məsafəölçən, 1200 lümenli fənər və iki hərəkət düyməsi var. Üçüncüsü, 120 Hz displey, təmiz Android, 16/512 GB yaddaş, IP68 sudan qorunma və iki SİM kart dəstəyi kimi standart üstünlükləri də var.
Digər smartfonlardan fərqli olaraq, güclü Dimensity 8200 çipseti buradakı performansa cavabdehdir. Ona həmçinin 200 meqapiksellik əsas kamera və 50 meqapiksellik ön kamera əlavə edilib. Ekranın diaqonalı 6,79 düymdür və 120 Vt sürətli şarj batareyanı bir saat yarım ərzində 0-dan 100%-ə qədər dolduracaq.
Əlbəttə ki, bu, yalnız ölçüsünə görə istifadə etmək o qədər də rahat deyil. Smartfonun çəkisi 666 qramdır. Belə ki, onu cibdə gəzdirmək çətindir. Və bütün bunlar 179 × 86 × 31 mm böyük bir qutuda yerləşdirilir.
Qeyd edək ki, "Unihertz Tank 3" artıq "Aliexpress"də 500 dollara satışa çıxarılıb.