"Bu görüş iştirakçı ölkələr arasında əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsinə zəmin yaradacaq"-ŞƏRH
"Noyabrın 24-də Bakıda, Heydər Əliyev Mərkəzində BMT-nin Mərkəzi Asiya Ölkələrinin İqtisadiyyatları üçün Xüsusi Proqramının – SPECA-nın iştirakçı ölkələrinin dövlət və hökumət başçılarının Zirvə görüşü keçirilib. Azərbaycanın da BMT-nin Mərkəzi Asiya ölkələrinin iqtisadiyyatları üçün nəzərdə tutulan xüsusi proqramında yer alması, təsadüfi deyil. Çünki yol, açıq dənizlərə çıxış Mərkəzi Asiya ölkələrinin sabit iqtisadiyyata malik olmaları üçün həyati əhəmiyyətə malikdir".
"Bu da Azərbaycanın inkişafının, dünyada Azərbaycana artan inamın, etimadın göstəricisidir. Bu Zirvə görüşünün də Azərbaycanda keçirilməsi eyni zamanda ölkəmizin Mərkəzi Asiya ölkələri ilə əlaqələrinin güclənməsinə öz töhfəsini verəcək".
Məlumdur ki, Azərbaycan öz torpaqlarını işğaldan azad edib və bu ərazilərdə bərpa-quruculuq işləri aparılır. Bu baxımdan da bu tədbirin həmin ərazilərdə iqtisadiyyatın inkişafına bir mühim töhvə verəcəyi də gözlənilən amillərdəndir.