Telefonları bloklanıb, bank kartlarından "TikTok"a pul köçürülüb - VİDEO
Əvvəlcə mobil telefonlarına giriş bloklanıb, sonra kartlarından böyül məbləğlərdə pullar yoxa çıxıb. Fərqli şəxslər müxtəlif vaxtlarda eyni dələduzluqla üzləşdiklərini iddia edirlər.
Sonxeber.az xəbər verir ki, paytaxt sakini Aydan Əliyeva "Xəzər Xəbər"ə ötən ilin dekbarın 20-də telefon ekranının dayanmadan yanıb sönməyə başladığını deyib. Sonra isə məlum olub ki, kartından pul çıxarılıb. Bildirir ki, hadisədən əvvəl hansısa link yaxud proqrama belə daxil olmayıb. Aydan Əliyeva sözügedən hadisənin onunla birlikdə 17 nəfərində başına gəldiyini deyir:
"Telefonu servisə apardım. Mənə dedilər kİ, əməliyyat sistemi yenilənməlidir. Yeniləndikdən sonra bak tətbiqini yenidən yüklədim. Gördüm ki, kartlarımın arasında əməliyyat aparıblar. Bütün məbləği "birkarta" cəmləyib, "TikTok"a göndəriblər. 1500 AZN kredit xətti olaraq çəkiblər. 800 manat isə mənim öz şəxsi pulum idi. Bütün zərərçəkmişlərdə eyni situasiyadır. 3D təhlükəsizlik kodu gəlib və təsdiq olunub.