Əri ilə sevgilisinin döydüyü həkim DANIŞDI: "Yoldaşım həmin qadından canını qurtara bilmir"
Ərinin sevgilisi tərəfindən şiddətə məruz qalan həkim Aynur Əsədli hadisə ilə bağlı açıqlama verib.
"Unikal"ın məlumatına görə, A.Əsədli bildirib ki, həyat yoldaşı İbrahim Əsədlini onun iş yerində sevgilisi ilə birlikdə tutub:
"Ərimin iş yerinə təsadüfən gedib (evin düz yanındadır), onun o qadınla intim münasibətdə olduğunu gördüm. Qadın 1978-ci il təvəllüdlü, Quba rayon sakinidir. Bu qadından yoldaşım canını qurtara bilmir. Ona yoldaşım elə bizim məhəlləyə, bizim evə yaxın bir ev tutub. Yazışmalarını görmüşdüm.
İş yerində yoldaşımla birlikdə tutdum, qadını söydüm, yoldaşıma da dedim seç, ya o əxlaqsız, ya mən. Bu zaman qadın yumruqla üstümə gəldi. Mən belə şey görməmişəm. Mən qışqıranda isə, ərim mənim ağzımı, başımı tutdu, qadın isə məni vurdu".
Qeyd edək ki, ilkin məlumata görə, hadisə paytaxtın Nizami rayonunda yerləşən "Loğmed" klinikasının qarşısında baş verib.
Belə ki, İbrahim Əsədli və həyat yoldaşı Aynur Əsədli arasında mübahisə yaşanıb. Daha sonra İ.Əsədli qeyri-rəsmi münasibətdə olduğu Aynur adlı qadınla birlikdə A.Əsədliyə qarşı şiddət göstərib.
Hadisədən sonra Aynur Əsədli Nizami Rayon Polis İdarəsinin 25-ci Polis Şöbəsinə ərizə ilə müraciət edib. Artıq iş üzrə ekspertiza təyin olunub.