"Sığortanı, polisi gözləyirəm" bəhanəsi ilə tıxac yaradanlar - VİDEO
Bəzən yol qəzaları zamanı sığorta şirkəti əməkdaşları hadisə yerinə gec gəlirlər. Bu da yolda tıxacın yaranmasına və əlavə gərginliyə səbəb olur.
Sonxeber.az xəbər verir ki, mövzu ilə bağlı ekspertlər "Apa TV"yə açıqlama verib. Ekspertlər bildirirlər ki, sığorta şirkətlərinin qəza yerinə gəlməsi yaxud vətəndaşı gözlətməsi heç bir formada qanunla müəyyən edilməyib. Çünki sığortanı təsdiq edən və bu qərarı verən Dövlət Yol Polisidir:
"Hər bir halda sığorta ödənişi almaq üçün polis orqanının sənədi olur. Bu sənəd xəsarət olursa, cinayət işinin rədd olunması barədə qərar yaxud polisin sənədləri əsasında sığorta ödənişinin verilməsi yaxud verilməməsi ilə bağlı qərar verilir".
Sürücülər əsasən sığorta ödənişi almaqda problem ilə qarşılaşa biləcəklərindən narahatdırlar. Lakin sığorta şirkəti ilə yalnız dəymiş ziyanın əlamətləri itirildikdə problem yarana bilər.