Kişi bərbəri işləyən qadın – Onun müştəriləri yalnız kişilər deyil - VİDEO
Kişi bərbəri işləyən qadın – Onun müştəriləri yalnız kişilər deyil - VİDEOGözümüz vərdişdir ki, kişilərin saçını ancaq kişi bərbərlər kəsə. Amma azda olsa, kişi bərbəri kimi çalışan xanımlarda var. Belə xanımlardan biri də Maisə Qafarovadır. Zaqatala rayonunda kişi bərbəri kimi çalışan Maisə Qafarova öz işindən zövq alan insanlardandır.
Sonxeber.az xəbər verir ki, Maisə Qafarova "Apa TV-"yə açıqlama verib. O, deyir ki hansı işi gömrüyünün bir fərqi yoxdur. Əsas odur ki, gördüyün işdən zövq alazan:
"Kişi bərabərliyi sənətinə uşaq vaxtından həvəsim olub. Məktəbi bitirdikdən sonra Rusiyaya gedib bu sənəti kurslar və təlimlərdən keçərək öyrəndim. Daha sonra isə vətənə qayıtdım. İstədim ki, regionumuzda bir ilk yaradım".
Maisə Qafarova deyir ki, o yalnız kişilərin saçını kəsmir. Analar oğlan uşaqlarının saçını kəsdirmək üçün uşaqları onun yanına gətirirlər:
"Xanımlar buraya uşaqları ilə gəlir. Uşaqlar mənimlə birlikdə daha sakit və mülayim olurlar. Bu barədə heç bir problem yaranmır".