İntihar edən oğlanın bacısından ŞOK İDDİA: "Qardaşımla qız aprelin 15-də qaçacaqdı"
İntihar edən oğlanın bacısından ŞOK İDDİA: "Qardaşımla qız aprelin 15-də qaçacaqdı"Status yazıb intihar edən 22 yaşlı oğlanla bağlı bəzi təfərrüatlar orataya çıxıb.
Sonxeber.az xəbər verir ki, ARB televiziyasında yayımlanan "Səni Axtarıram" verilişinə müraciət edən Məhəbbət Məmmədovun bacısı Röya bildirib ki, Əminə sevgililər günü qardaşıma 5 manatlıq kontur göndərib:
"Əminə qardamı sevdiyini və onunla qaçacağını bildirib. Qardaşımla Əminə aprelin 15-də qaçmağı planlaşdırırdılar".
Məhəbbət Məmmədovun nənəsi qeyd edib ki, nəvəsi çox sakit uşaq idi:
"Məhbbətin psixoloji problemlərinin olduğu deyilir. Ancaq nəvəmin heç bir psixoloji problemi olmayıb. Nəvəm intihar etməyib. Məhəbbəti öldürüb, həyətlərindəki ağacdan asdılar".
Şərqiyə Məmmədova da iddia edir ki, oğlu öldürülüb:
"Oğlumun öldürülməsində sevdiyi qızın ailəsinin əli ola bilər. Məhəbbət intihar etməyib. Oğlumun ölümündə əmisi oğlanlarının da əli var. Əminə ifadə verəndə deyib ki, mən Məhəbbətlə evlənmək məqsədi ilə deyil elə-belə danışırdım. Eləcə də Əminə ifadəsində bildirib ki, Məhəbbətin məni şantaj etdiyini ailəsinə də deyib. Ailəsi də ona deyib ki, narahat olma, biz özümüz həll edəcəyik".