Təlimdə həlak olan hərbçimiz dəfn olundu - Fotolar
Təlimdə həlak olan hərbçimiz dəfn olundu - FotolarAzərbaycan Ordusunun təlim zamanı açılan atəş nəticəsində həlak olan əsgəri Saleh Xələfovla vida mərasimi keçirilib.
"Qafqazinfo" "Report"a istinadən xəbər verir ki, Quba şəhərinin "Dəvədabanı" yaşayış massivində mərhumun ailəsinin yaşadığı evdə təşkil olunan vidada rəsmi şəxslər, əsgərin ailə üzvləri, ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.
S.Xələfov Quba şəhər Şəhidlər xiyabanında dəfn olunub.
Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı İlqar Mahmudov əsgərin tabutuna bükülən üçrəngli Azərbaycan bayrağını mərhumun atası Kamal Xələfova təqdim edib.
Qeyd edək ki, Müdafiə Nazirliyinin N saylı hərbi hissəsinin hərbi qulluqçusu, 2005-ci il təvəllüdlü Xələfov Saleh Kamal oğlu təlim atış çalışmaları yerinə yetirilən zaman ona təhkim olunmuş odlu silahdan açılmış atəş nəticəsində həlak olub. Fakt üzrə Qubadlı Hərbi Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb. Hazırda istintaq davam etdirilir.
Xatırladaq ki, S.Xələfov Quba rayonunun Əlik kəndində anadan olub. Ötən ilin oktyabr ayında hərbi xidmətə çağırılıb.
Təlimdə həlak olan hərbçimiz dəfn olundu - FotolarTəlimdə həlak olan hərbçimiz dəfn olundu - FotolarTəlimdə həlak olan hərbçimiz dəfn olundu - FotolarTəlimdə həlak olan hərbçimiz dəfn olundu - FotolarTəlimdə həlak olan hərbçimiz dəfn olundu - Fotolar