Avtobus sürücüləri işə götürülərkən hansı yoxlamalardan keçməlidirlər? - VİDEO
Avtobus sürücüləri işə götürülərkən hansı yoxlamalardan keçməlidirlər? - VİDEOSon zamanlarda sosial şəbəkələrdə avtobus sürücülərinin etik olmayan davranış görüntüləri daha çox yayılıb. Bəs vətəndaşlar avtobus sürücülərinin davranışlarından nə dərəcədə razıdır?
Sonxeber.az xəbər verir ki, məsələ ilə bağlı "Xəbər Ertəsi"nin əməkdaşları vətəndaşlar arasında sorğu keçirib:
"Lazım olan yerlərdə saxlamırlar. Sərnişin bir az gec düşəndə onlara kobud davranırlar. O cümlədən çox vəhşicəsinə hərəkət edirlər. Bəzən qocaların üzərinə belə qışqırırlar".
"BUS tans" MMC-nin xətt rəisi Mahir Quliyev avtobus sürücülərinin bu kimi davranışlarının qarşısını almaq üçün onların düzgün seçilməsinin əhəmiyyətindən danışıb. O bildirib ki, isə götürdükləri sürücülərin D kateqoriyasına aid vəsiqələri olmalıdır.
"Şəxsləri işə götürərkən ilk olaraq onlardan sürücülük və şəxsiyyət vəsiqəsini tələb edirik. Hər şey qaydasında olduqdan sonra onları Narkoloji Dispanserə yönləndiririk. Sürücülər o cümlədən məhkumluq haqqında arayışda alırlar. Sənədləri götürdükdən sonra onları ofisə təqdim edirik. Ofisdə prosedurlar görüldükdən sonra işə qəbul olunurlar ".
Ətraflı "Xəbər Ertəsi"nin süjetində: