"Öz dövlətinə qarşı erməni şovinistləri ilə çiyin-çiyinə dayananlar tarix qarşısında hər zaman xəyanətkar kimi xatırlanacaqlar" - AÇIQLAMA
"Öz dövlətinə qarşı erməni şovinistləri ilə çiyin-çiyinə dayananlar tarix qarşısında hər zaman xəyanətkar kimi xatırlanacaqlar" - AÇIQLAMA"Vaşinqtonda dövlətimizə qarşı törədilən təxribat xarakterli hərəkətlərlə bağlı bildiririk ki, bu aksiyanı həyata keçirən şəxslər müstəqil iradəyə malik deyillər və xaricdə fəaliyyət göstərən erməni lobbi dairələrinin təsiri altında çıxış edirlər. Həmin şəxslərin fəaliyyəti Azərbaycan dövlətinin və xalqının maraqlarına zidd olmaqla yanaşı, açıq şəkildə erməni revanşizminə xidmət edir".
Siyasət   Baxılıb: 327   Tarix: 20 fevral 2026
Prezident İlham Əliyev bir sıra dövlət qurumlarının fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi haqqında Fərman imzalayıb. -a istinadən xəbər verir. Fərmana əsasən, aşağıdakı büdcə təşkilatları yaradılır:. 1. Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin tabeliyində "Dövlət Mineral Xamma