Qazax-Ağstafadakı Mədəniyyət Mərkəzinin işçilərinə qarşı BİABIRÇILIQ - Yanacaqdan da məhrum olublar (FOTOFAKT)
Qazax-Ağstafa rayonlarının ətraf kəndlərində fəaliyyət göstərən Mədəniyyət Mərkəzinin işçiləri soyuqdan əziyyət çəkirlər.
32gun.az xəbər verir ki, ətraf kəndlərdə fəaliyyət göstərən Mədəniyyət Mərkəzinin işçilərinə əvvəlki illərdə yanacaq verilsə də, bu il yanacağın verilməməsi bildirilir. Aldığımız məlumata görə hər il Noyabr ayının birinci yarısına kimi işçilər öz iş otaqlarını isitmək üçün yanacaqla təmin olunsa da onlar bu il yanacaqla təmin olunmayıb.
Bu soyuqlu havada istilik sisteminin olmaması ucbatından işçilər çox əziyyət çəkirlər. Onlar məcbur olaraq öz evlərindən odun, loru dildə desək çır-çırpı gətirməklə isinirlər.
Əvvəlki illərdə hər il qış aylarında işçilərə verilən 90 L yanacaq bu mövsümdə, yəni Dekabr ayı olsa da hələ də onlar yanacaq verilməyib və nə vaxt veriləcəyidə bəlli deyil.
Bir sözlə,Qazax-Ağstafa zonasında (ətraf kəndlərdə) Mədəniyyət Mərkəzinin işçiləri soyuqdan donurlar və onlar istilik sistemi ilə təchiz olunmasını istəyirlər.
Qeyd edək ki, təqdim etdiyimiz foto Ağstafada çəkilib.
Mədəniyyət işçiləri üçün "xüsusi olaraq" çır-çırpı hazırlandığı nəzərdən qaçmır.