Hərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçirib
Hərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçirib.
Hərbi Prokurorluqdan Sonxeber.az-a verilən məlumata görə, rayon rəhbərliyinin, ictimaiyyətin və Müdafiə Nazirliyinin hərbi qulluqçularının iştirakı ilə "N" saylı hərbi hissədə keçirilən tədbirdən əvvəl Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsinin və Şəhidlər guşəsinin önünə gül dəstələri düzülərək dahi tarixi şəxsiyyətin və qəhrəman Vətən övladlarının ruhlarına ehtiram ifadə olunub.
Mərasim başlamamışdan əvvəl Ulu Öndər Heydər Əliyevin və bütün şəhidlərin əziz və unudulmaz xatirələri bir dəqiqəlik sükutla anılıb, Allahdan onlara rəhmət, qazilərə şəfa arzulanıb.
Bundan sonra Baş prokuror Kamran Əliyevin və Hərbi prokuror Xanlar Vəliyevin salamları şəxsi heyətə çatdırılıb. Gədəbəy Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Orxan Mürsəlov, Hərbi prokurorun böyük köməkçisi, Hərbi Prokurorluğun mətbuat xidmətinin rəhbəri, baş ədliyyə müşaviri Firad Əliyev, Hərbi Prokurorluğun Kadrlar şöbəsinin rəisi, ədliyyə polkovniki Elmir Süleymanlı, Şəmkir hərbi prokuroru, ədliyyə polkovnik-leytenantı İlham Babayev, Gədəbəy rayon prokuroru, kiçik ədliyyə müşaviri Əli Babayev və digər çıxışçılar müstəqillik yolumuzu və firavan istiqbalımızı nurlandıran, xalqını zamanın sərt sınaqlarından yüksək məharətlə çıxararaq, hər bir çətin vəziyyətdən ən düzgün çıxış yolu tapan Ümummilli Lider Heydər Əliyevin şərəfli və mənalı ömründən, çoxşaxəli və zəngin fəaliyyətindən, dövlətimizin qüdrətlənməsində, xalqın rifahının yüksəldilməsində misilsiz xidmətlərindən və dünya siyasətinə verdiyi töhfələrdən bəhs ediblər.
Tədbirdə, həmçinin Müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə qazanılmış tarixi Qələbə və uğurlu antiterror tədbirləri xüsusi vurğulanmaqla, Vətən müharibəsindən, o dövrlərdə prokurorluğun, həmçinin Hərbi Prokurorluğun Silahlı Qüvvələrlə, eləcə də aidiyyəti rayonların rəhbərlikləri ilə qarşılıqlı səmərəli fəaliyyətindən bəhs edilib, iftixar dolu günlərin unudulmaz təəssüratları xatırlanıb.
Hərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçiribHərbi Prokurorluq Ulu Öndərin 100 illik yubileyi ilə bağlı Gədəbəydə tədbir keçirib