"Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqələri müştəriləri aldadır" - Şikayətçidən ŞOK İDDİA - FOTO
"Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqələri müştəriləri aldadır" - Şikayətçidən ŞOK İDDİA - FOTOSosial şəbəkələrdə "Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqəsinin müştəriləri aldatması ilə bağlı iddialar səsləndirilir.
Sonxeber.az xəbər verir ki, Elmira Axundova adlı xanım "Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqəsində başına gələnləri azıb.
O qeyd edib ki, "Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqəsindən şikayətinin olduğunu bildirib.
3 dekabr tarixində saat 19:40 radələrində Əhmədli metrostansiyası yaxınlığında yerləşən "Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqəsində 10 AZN məbləğində 92 benzin vurulmasını bildirmişəm:
"Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqəsində daxil olduqda 28 L benzinim var idi. Benzin vurulduqdan sonra 38 L olacağını gözləyərkən, cəmi 32 L benzinə qalxdığına şahid oldum. Qeyd edim ki, avtomobilimin heç bir texniki problemi mövcud deyildir və digər yanacaq doldurma məntəqələrində benzin vurduqda, bu problemlə qarşılaşmamışam. "Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqəsində dəfələrlə eyni problemlə qarşılaşmışıq. Hər dəfə 2-3 manat əskik benzin vurulur. Bu dəfə artıq çox oldu. Şikayət etdikdən sonra mənə hardansa 10 manatlıq qəbz təqdim etdilər. Hələ işçilərindən biri mənimlə kobud danışaraq "az, azz yalan danışırsan" deyərək məni təhqir etməyə başladı.
Etdikləri hərəkətə görə, səlahiyyətli nümayəndə ilə danışıb, şikayətimi bildirmək istədiyimi dedikdə, özünü təqdim etməkdən çəkinən bir işçi mənə yalnışlıq olmadığını, 10 manatlıq benzin vurulduğunu bildirdi. Daha sonra gua kamera görüntlərinə baxmağa başladı. Həmin kamera görüntüsündə sadəcə uzaqdan avtomobilimin gəlib benzin doldurub dayanmağı əks olunur. O görüntülərdə işçinin neçə manat benzin yükləməsi əks olunmamışdı.
Mən bu şəxsdən özünü tam olaraq təqdim etməyini tələb etdim. O, mənə növbə rəisi olduğunu və adının Fariz olmasını söylədi. Uzun cəhdlərdən sonra Fariz adlı bu şəxs telefonda kiməsə zəng edib, kimləsə danışıb, şikayət edəcəyimi bildirdi. Danışdığı şəxs nə dedisə Fariz ona düzgün olduqlarını sölədi. Daha sonra Fariz mənə ürəyin hara istəyir ora şikayət elə dedi. Zəngdən sonra ozünü təqdim etməyə ürəkləndi, adının Fariz Abdullayev olduğunu qeyd etdi. Amma mənə "az, yalan danışma deyib, təxmini 10 dəqiqədən sonra hardansa 10 manatlıq qəbz verən işçinin adını bilmədim. Oradakı kobud rəftara və qanunsuz hərəkətlərinə görə özlərinin təqdim etdiyi qaynar xətt nömrəsinə (012-497-41-90) və 102 polis xidmətinə şikayətimi bildirdim. Həmin nömrə şikayətimi qeydə aldığını sölədi. Yerindəcə polisə ərizə də yazdım. İşin sonunu nə ilə nəticələnəcəyini gözləyirəm. İllərdir ki, bir çox dost-tanışdan "Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqəsindən şikayətlər eşidirə. Əminəm ki, sizlərində arasında bu hal ilə rastlaşanlar az deyildir".
Qeyd edək ki, E.Axundovanın yazdığı şikaətin altından bir neçə şəxs də "Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqəsi tərəfindən aldıldığını bildirib.
"Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqələri müştəriləri aldadır" - Şikayətçidən ŞOK İDDİA - FOTO"Lukoyl" yanacaqdoldurma məntəqələri müştəriləri aldadır" - Şikayətçidən ŞOK İDDİA - FOTO