Mübariz Mənsimova məxsus şirkətin gəmisində yanan şəxs kompensasiya ala bilmir - FOTO
Mübariz Mənsimova məxsus şirkətin gəmisində yanan şəxs kompensasiya ala bilmir - FOTO"Palmali" şirkətlər qrupundan şikayət var.
Mübariz Mənsimova məxsus şirkətin gəmisində yanan şəxs kompensasiya ala bilmir - FOTOOrada 20 gün müalicə aldıqdan sonra xəstəxananın antisanitar vəziyyəti məndə digər xəstəliklərin yaranmasına gətirib çıxardı. Nəticədə mən Azərbaycana gəlib, müalicəmi burada davam etdirirəm. Hadisədən sonra mən "Palmali" şirkətindən sığorta və kompensasiya tələb etdikdə: "şirkət adına ərizə yaz, nə lazımdırsa ediləcək", - deyildi. Amma heç bir kömək edilmədi. Bu üç ay ərzində məni ona-buna yönəltdilər".
Mübariz Mənsimova məxsus şirkətin gəmisində yanan şəxs kompensasiya ala bilmir - FOTOŞikayətçi deyib ki, "Palmali" şirkəti üzərlərinə düşən öhdəlikləri yerinə yetirmək istəmir:
Mübariz Mənsimova məxsus şirkətin gəmisində yanan şəxs kompensasiya ala bilmir - FOTOHalbuki həkim və dərmanlara xərclədiyim pul 1 570 manat təşkil edir, mənim xərclədiyim pulu çıxsaq, 930 manat mənə kompensasiya verirlər. Mən verilən 2 500 manatdan imtina etdim. Hadisə şirkətlə bağladığım müqavilə bitməyinə üç ay qalmış baş verib.
Mübariz Mənsimova məxsus şirkətin gəmisində yanan şəxs kompensasiya ala bilmir - FOTOOnlar üç aylıq maaşımı da verməlidirlər. Eyni zamanda, sığorta və müalicə pulum da ödənilməlidir. Amma "Palmali" şirkətlər qrupu öz öhdəliyindən boyun qaçırır. İşçilərinin bu vəziyyətdə olması onları heç maraqlandırmır".