Diaspor sədrinin oğlu erməni musiqisi oynadı? - AÇIQLAMA+VİDEO
Diaspor sədrinin oğlu erməni musiqisi oynadı? - AÇIQLAMA+VİDEOSosial şəbəkələrdə Moskvanın Dolqoprudnı şəhərindəki Azərbaycan diasporunun rəhbəri Namus Nağıyevin oğlu Yaşar Nağıyevin yanvarın 20-də erməni restoranında ad gününü keçirdiyi kadrlar əks olunub. Görüntülərdə sözügedən şəxsin erməöni mahnısının sədaları altında rəqs etdiyi görünür.
Sosial şəbəkədəki bu görüntülər Azərbaycan ictimaiyyətində narazılıqla qarşılanıb və tənqidlərə səbəb olub. Sonxeber.az xəbər verir ki, məsələ ilə bağlı N.Nağıyev Baku TV-yə açıqlama verib:
"Yanvarın 20-də mənim oğlum anadan olub. 20 yanvarda matəm günü biz ad günü keçirtmirik. Biz həmişə 21 yanvarda qeyd edirik. Oğlumun Bəşir adlı kürd dostu var. Bütün dostları orada olub. Erməni də olub. Oynamağa gedib və elə bilib ki, gürcü musiqisidir. Mən də heç bilməmişəm ki, səsləndirilən erməni musiqisidir".