Şəhid və qazi ailələrinə aviabiletlər PULSUZ OLACAQ? - AÇIQLAMA
Şəhid və qazi ailələrinə aviabiletlər PULSUZ OLACAQ? - AÇIQLAMABildirdiyimiz kimi, qarşıdan gələn Novruz bayramı və tətil ilə əlaqədar vətəndaşlar ya rayonlarda, ya da ölkə xaricinə səyahətə çıxır. Xüsusilə ölkə xaricinə səyahət edən insanlar aviabilet almaq üçün külli-miqdarda pul ödəyir. Bəs Azərbaycanda şəhid və qazi ailələrinə aviabiletlər və vizalar pulsuz ola bilər?
"Düşünürəm ki, bu daha çox kommersiya məsələlərinə daha yaxın bir məsələdir. Eyni zamanda, dövlət qayğısına ehtiyacı olan şəxslərin və ailələrin müalicə və göndərişlərində tamamilə ödəniş olmadan işlər görülə bilər. Amma ümumi olaraq belə bir qayda xarici ölkələrdə belə tətbiq olunmayıb. Xarici səfərlər və həmin ölkələrdə istirahətlər bu siyahıya deyil. Hətta keçən illərdə belə dövlət şəhid və qazi ailələrini Azərbaycanın müxtəlif regionlarında istirahətin təmini ilə bağlı müəyyən addımlar atıb və layihələr keçirib. Onların müxtəlif sanatoriyalarda və otellərdə tamamilə pulsuz olaraq qalmasını təşkil etmişdi".