Şadlıq saraylarına bəylə gəlinin şəxsiyyət vəsiqələrini tələb etmək tapşırılıb
Şadlıq saraylarına bəylə gəlinin şəxsiyyət vəsiqələrini tələb etmək tapşırılıbHeç bir zaman məktəbli forması ilə gəlinlik paltarı eyni qarderobda olmamalıdır. Həmin toy məkanında toyun təxirə düşməsinin səbəbi isə yaşdır. Toyun dəvətnaməsini yazan valideynlər isə yəqinki bir daha düşünməlidir. Çünki toya düşən düyünü bir ömür açmaq çətin olur.
Sonxeber.az xəbər verir ki, sarayın administratoru "Xəzər Xəbər"ə açıqlama verib. O, şifahi olaraq bildirdi ki, Sabunçu Rayonu İcra Hakimiyyətindan onunla əlaqə saxlanılıb. Toyun keçirilməməsi barədə xəbərdarlıq olunub. Bu restoranda baş tutacaq toyun qarşısı alınıb. Aidiyyəti qurumlar bildirib ki, şadlıq sarayının sahibinin qızın yaşından xəbərdar olmayıb.
Bu səbəbdən Sabunçu rayonu ərazisində yerləşən bütün toy məkanlarına xəbərdarlıq edilib. Toyu ediləcək olan cütlüklərin əvvəldən şəxsiyyət vəsiqələrini təqdim etməsi ilə bağlı göstəriş verilib. Belə faktla qarşılaşdıqları təqdirdə komissiya və polisə məlumat versinlər ki, digər rayonların bu toyların təşkilinə yol verilməsin. Belə olan halda isə şadlıq saraylarının məsuliyyətə cəlb olunmasına dair qanuna uyğun şəkildə polis bölməsində tədbirlər planı var.
"Toya yazılan vaxtı valideynlər müraciət edirlər. Biz onlardan gənclərin şəxsiyyət vəsiqələrini və yaşlarını soruşuruq. Daha sonra isə qeyd edirik. Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə uyğun olaraq yaşı az olan şəxslərin toyu şadlıq saraylarında edilmir. Valideynlər etiraz etsə də qanunlarımız var. Biz sadəcə qanunlara uyğun olaraq hərəkət edirik"