Biznesmenlər qazansın deyə ARTIQ BUNU DA EDİRLƏR - VİDEO
Biznesmenlər qazansın deyə ARTIQ BUNU DA EDİRLƏR - VİDEOBakının bəzi küçələrində səkilər zəbt edilib. Nə qədər gülməli səslənsə də mövcud vəziyyət göz önündədir. Çoxmərtəbəli yaşayış binasının birinci mərtəbəsində ofislər tərəfindən səkilər zəbt olunub. Ərazidə çoxsaylı restoranlar belə var. Bu mənzərə təkcə Nizami rayonunda deyil, bütün ərazilərində müşahidə olunur. Piyadalar üçün ayrılan səkilərin zəbt olunması səbəbindən vətəndaşların gediş-gəlişi çətinləşir. Bəs aidiyyəti qurumlar niyə buna göz yumurlar.
Sonxeber.az xəbər verir ki, məsələ ilə bağlı "Apa TV"min əməkdaşları araşdırma aparıb. Özünü restoran sahibləri kimi təqdim edən şəxslər nəsə sübut etməyə çalışdı. Necə deyərlər gah nala vurdu, gah da mıxa:
"Səki nə boyda olmalıdır? 1 metr 20 santimetr olmalıdır. Səki var və adamlar üçün gediş-gəliş var. Bu qədər yol insanlara bəs eləmir?".
Bu şəxslər hər nə qədər özünə haqq qazandırmağa çalışsa da səkini zəbt etdiyi göz önündədir. Bu azmış kimi restoran nümayəndəsi müsahibə vermək istəyərkən daha biabırçı mənzərə baş verib:
"Səki olmasa da, piyada keçidinə görə turbalar qoyulub. Vətəndaşların maşınları qıraqda saxlanılır. Ən azı iki vətəndaş üçün buradan keçməyə yol qoyulub".