Putinin illər üzrə DƏYİŞİMİ MARAQLA QARŞILANDI -VİDEO
1999-cu ildən Rusiyaya rəhbərlik edən Vladimir Putinin illər ərzində dəyişimi maraqla qarşılanıb.
Sonxeber.az xarici mənbəyə istinadən xəbər verir ki, Putinin 40 yaşından bu yana görüntüləri sosial şəbəkələrdə yayılıb. Sözügedən illər ərzində Rusiya liderinin bu günə qədər olan fəaliyyəti videoda öz əksini tapıb.
Putin hakimiyyətinin ilk dövründə Çeçenistan müharibəsinə görə təhlükəsizlik məsələlərində öz nəticəsini verən siyasi plan hazırlayıb. Eyni zamanda, Sovet İttifaqından qalan pis iqtisadiyyatl bərpa etmək üçün ilk addımları atmağa başladı, Qərblə yaxından münasibətlər quraraq, yeni neft və təbii qaz müqavilələri bağladı.
Putin 21 fevral 2022-ci il tarixində Kreml Sarayında keçirilən mərasimdə qondarma Donetsk Xalq Respublikası və Luqansk Xalq Respublikasının müstəqilliyini tanıdı. Bununla yanaşı, 2022-ci il fevralın 24-də səhər saatlarında televiziya ilə ictimaiyyətə müraciət edərək, o, "Ukraynanın şərqindəki Donbasda xüsusi hərbi əməliyyata" başladıqlarını açıqladı. Beləliklə, böhran öz yerini müharibəyə verdi.
Xatırladaq ki, Rusiyada mart ayında keçirilən prezident seçkilərində 77,49 faiz iştirakla 87,28 faiz səs qazanan Putin mayın 7-də Kreml sarayında keçirilən mərasimdə and içib. Beləliklə, Putin daha 6 il vəzifəsini davam etdirəcək.
Putinin illər ərzində dəyişimi ilə bağlı həmin kadrları təqdim edirik: