Qaçaq Nəbinin yaşamaq istədiyi KƏND: MÖHTƏŞƏM GÖRÜNTÜLƏR - VİDEO
Qaçaq Nəbinin yaşamaq istədiyi KƏND: MÖHTƏŞƏM GÖRÜNTÜLƏR - VİDEOGüney Qışlaq kəndi Şahbuz rayonunun ucqar sərhəd kəndlərindən biridir. Naxçıvana yağan qar isə bu kəndidə ağ örpəyə bürüyüb. Hətta qarın qalınlığı 60 santimetrə qədərdir. Sakinlər bildirirlər ki, bu qar özü ilə çətinliklər gətirsə də onların sevincinə səbəb olub.
Sonxeber.az xəbər verir ki, kəns sakinləri "AzTv Xəbər"in sallarını cavablandırıb. Sakinlər bildirib ki, kənddə hamı qarln yağmasından razıdır. Onlar qışı qarsız təsəvvür edə bilmirlər. Kənd sakinləri deyir ki, evində hazırlığını görmüsənsə qışın nə ziyanı var?
Qarın yağması isə məktəblilərin davamiyyətinə təsir etməyib. Uzun qış gecələrini qısaltmaq üçün isə bu kənddə kifayət qədər mövzu var. Kəndin tarixi belə nəyə desəz dəyər. Sakinlər deyirlər ki, ötən əsrin əvvələrində bu kənddə atılan güllə o, üzdə erməniləri təşvişə salıb. Hətta Qacaq Nəbinində bu kəndə gəldiyi, qalıb bir müddət yaşaq istədiyi də deyilir: