Sosial şəbəkələrdə paylaşılan müxtəlif əlavəli su və qidaların orqanizmə faydası, yoxsa zərəri var? - VİDEO
"Bu tərkibdən 14 gün istifadə et və şişkinlikdən xilas ol. OSkürəyi azaldan formul, immunitetin dərmanı".
Sosial şəbəkələrdə bu cür müxtəlif əlavəli su və qidaların müaəyyən xəstəliklərə daydası haqqında paylaşımlar edilir. O cümlədən bu çağırışlara qoşulanlarda az deyil. Çünki bir çox istifadəçilər belə məlumatların faydalı olduğunu düşünür.
Ancaq bəzi mütəxəssislər belə qidaları zərərli hesab edirlər. Sonxeber.saz xəbər verir ki, həkim terapevt Sübhan Hacıyev "Xəzər Xəbər"ə açıqlama verib. Bildirib ki, sözügedən tərkiblər hamıya şamil oluna bilməz. Yəni bunu asan yol hesab edib, sağlamlığımızı təhlükəyə atmamalıyıq:
" Hər bir bitkinin hər şeyə xeyirli olduğunu düşünürlər. Bu belə deyil. Çünki bir çox bitkilərin, dərmanlar kimi yan təsirləri var. Xüsusilə də, xroniki və ürək xəstəliyi olan, şəkərli diabet və mədə-bağırsaq traktının xorası kimi xəstəlikləri olan pasiyentlərdə əks-göstərişdir. Eyni zamanda allergic xəstəliyi olanlara hər bir qarışım təbii ki, olmaz".