40 mənzilin 60 sahibi! İllərdir təhvil verilməyən binada sakinləri kim aldadıb? - VİDEO
Masazır qəsəbəsində iilərdir təhvil verilməyən yaşayış binası var. Problem bununla yekunlaşmır. Tikinti şirkəti binada bəzi mənzilləri bir neçə sakinə satıb. Nəticədə 40 mənzilin 60 sakini var.
Bir neçə ildir binanın tikilməsinə baxmayaraq, sakinlərin istifadəsinə verilmir. Sakinlərin əsas istəyi isə tezliklə binada təmir-bərpa işləri apararaq evlərinə köçməkdir.
Sonxeber.az xəbər verir ki, sakinlər "ATV Xəbər"ə dəfələrlə tikinti şirkəti ilə əlaqə saxlamağa çalışsalarda, onlara cavab verənin olmadığını deyib:
"Quru torpağı göstərdi ki, burada bina tikiləcək. 5-6 aya dedilər təhvil verəcəyik. Məndə çıxardıb nağd pulu vermişəm. 2019-cu ilin dekabrında mən nağd pulu verəndə dedilər ki, 2020-ci ilin may-iyun aylarında bina təhvil veriləcək. Bu vaxta qədər yubanır".
Tikinti şirkətinin mövqeyini öyrənmək üçün əlaqə saxlanılsa da, zənglərə cavab verən olmayıb. Vəkil Anar Qasımlı deyir ki, bu hallar ilə ratlaşmamaq üçün vətəndaşlar mənzil alarkən diqqətli olmalı, bazarı kifaəyt əqədər araşdırmalıdır.