Ailə başçısı və 3 övladı əlildir! Ailə sosial YARDIM ALA BİLMİR
Tovuzun Abulbəyli kəndində yaşayan aztəminatlı Məmmədovlar ailəsi bir müddət əvvəl onlara ayrılan ünvanlı sosial yardımın dayandırılmasından narahatdır. Məsələ ilə bağlı aidiyyəti qurumlara müraciət etsələr də nəticə yoxdur.
Məmmədovlar ailəsi bir müddət olaraq dövlətin belə ailələr üçün ayırdığı bəzi imtiyazlardan yararlanıb.
Sonxeber az xəbər verir ki, özü ikinci qrup əlil olan ailə başçısı qafur Məmmədov "Atv Xəbər"ə həyat yoldaşı Samirə Məmmədovanın 17 fevral 2023-cü il tarixində olan müraciətınə əsasən ailəyə 865 manata yaxın məbləğ təyin edilsə də, sevinclərinin çox çəkmədiyini deyib. Məbləği 3 ay aldıqdan sonra sosial yardım dayandırılıb. Ailə deyir ki, fiziki və əqli qüsurlu olan 3 övladı da əlilliyə görə müavinət almır. Çünki ailə bununla bağlı heç bir qaydaları bilmədiyindən müavinəti almaq üçün aidiyyəti quruma müraciət belə etməyib:
" Müracət etdikdən sonra mənə deyildi ki, ayrılan oay torpağına görə sənə imtina verilib. Getdim sənəd aldım ki, ikinci qrup əliləm. Bildirildi ki, sistemdə sizin əlilliyiniz göstərilməyib. 6 ay pay torpağına görə mənə dedilər ki, pul keçirməliyəm. 6 ayım tamam oldu. Yoldaşıma VÖEN açıldı. VÖEN 7 ayında tamam oldu. 7 aydan sonra müraciət etdikdən sonra 1 il daha məhdudiyyət qoyuldu".
Ətraflı"ATV Xəbər"in süjetində: