TƏBİB: "22 nəfərin travma səbəbi ilə müraciəti qeydə alınıb" - FOTO
TƏBİB: "22 nəfərin travma səbəbi ilə müraciəti qeydə alınıb" - FOTORespublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə qarlı hava şəraiti ilə bağlı 22 nəfərin travma səbəbilə müraciəti qeydə alınıb.
Bu barədə TƏBİB-dən bildirilib.
Müxtəlif bədən xəsarətləri, xüsusilə ətrafların travması diaqnozu ilə 22 nəfər profil üzrə xəstəxanalara təxliyə olunublar.
Hava şəraitinin kəskin dəyişməsi ilə əlaqədar Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzi gücləndirilmiş iş rejiminə keçib.
Relyefi çətin ərazilərdə xidmət göstərmək üçün sanitar avtomobillər ("Mitsubishi Pajero", "UAZ", "Mercedes Vito", "Volkswagen" markalı) hazır vəziyyətə gətirilərək xəttə buraxılıb.
Eyni zamanda digər sanitar avtomobillərin də texniki vəziyyəti çətin hava şəraitində xidmət göstərmək üçün uyğunlaşdırılıb.
TƏBİB: "22 nəfərin travma səbəbi ilə müraciəti qeydə alınıb" - FOTOTƏBİB: "22 nəfərin travma səbəbi ilə müraciəti qeydə alınıb" - FOTOTƏBİB: "22 nəfərin travma səbəbi ilə müraciəti qeydə alınıb" - FOTO