Sənədləri və pensiya kartı alınan qocanın AQİBƏTİ! - VİDEO
Sənədləri və pensiya kartı alınan qocanın AQİBƏTİ! - VİDEOİllərdir küçələrdə ömür sürən İsaq İsmayılov azmış kimi ahıl yaşında doğmaları tərəfindən tərk edilib. Aİləsi pensiya kartını belə ona çox görüb. Uzun müddətdir isti yuvaya həsrət qalan İsaq kişi artıq dövlətin himayəsi altındadır.
Günəşin istisi ilə qızınaraq uşaq kimi qıvrılıb yuxusunu almağa çalışan 68 yaşlı isaq İsmayılovu artıq bütün yerli sakinlər tanıyır. Küçədən tapdığı papaq onun balışı, cırıq-sökük paltosu isə yorğanıdır.
Sonxeber.az xəbər verir ki, məsələ ilə bağlı sakinlər "İTV Xəbər"ə divan atılandan qocanın əraziyə gəlməyə başladığını deyib. Əvvəllər başqa küçələrdə yatıb.
"Bu insan hər gün gəlir və divanda yatır. İki gün əvvəl təcili tibb yardım çağırdılar. Onlar gəldi kişiyə iynə vurdular. onlar çıxıb getdi, kişi isə burada qaldı. Hər səhər gəlir və axşama kimi bu divanda yatır".
İsaq İsmayılov deyib ki, iki qız övladı var və ailəlidir. İsaq İsmayılovun sözlərindən aydın olur ki, kimsəsiz deyil. Amma həyat yoldaşı tərəfindən 4 ildir ki, evdən qovulub.